14 sprawdzonych sposobów na piękną cerę

Marzeniem każdej kobiety jest posiadanie promiennej i wiecznie młodej cery, o taką jednak trzeba odpowiednio zadbać. Warto skorzystać z naszych porad, aby mieć pewność, że znamy i stosujemy najważniejsze zasady związane właśnie z nią. Dzięki naszym poradom codziennie będziesz mogła starać się o zachowanie tego, co masz najcenniejsze – młodego wyglądu.

Makijaż a ochrona przed słońcem

Chociaż wydaje nam się często, że nałożenie makijażu będzie odpowiednią ochroną dla naszej twarzy przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, jesteśmy w błędzie. Nasza cera potrzebuje zawsze dodatkowej, specjalnej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Bardzo mała ilość podkładów posiada filtr SPF, a jego brak i wystawienie się na słońce spowoduje przyspieszone starzenie się skóry. Ochrona przed UV jest potrzebna również zimą, nie można o tym zapominać.

Pamiętaj o demakijażu

Nieważne, jak bardzo jesteśmy wieczorem zmęczone, dokładne oczyszczenie twarzy nie tylko z makijażu, ale również z zabrudzeń całego dnia jest podstawą dla zachowania zdrowej oraz czystej cery przez długo czas. Bez zmycia makijażu rano będziemy mieć opuchniętą twarz, worki pod oczami, a skórę szarą i suchą.

Słońce nie leczy problemów ze skórą

Chociaż opalona skóra sprawia wrażenie estetyczniejszej oraz zdrowszej, jest to jednak złudzenie, ponieważ przesuszone słońcem gruczoły łojowe prędzej czy później będą pracowały podwójnie mocno, aby nadrobić straty. Słońce nie jest więc lekarstwem na problemy z trądzikiem.

Śpij sprytnie

Do spania korzystaj z dodatkowej poduszki, dzięki której nawet po spaniu zaledwie kilka godzin nie będziesz miała pod oczami mało estetycznych worków.

Kremy pielęgnacyjne

Nie wystarczy posiadać nawilżające kremy pielęgnacyjne, aby odnieść sukces. Konieczne jest również odpowiednie ich stosowanie, a więc nakładanie go dopiero po ogrzaniu w dłoniach, powinniśmy go rozsmarować albo wklepać – na przykład krem pod oczy wklepujemy najdelikatniejszym palcem – serdecznym. Kremy powinny być nakładane na rozgrzaną skórę, najlepiej po kąpieli.

Dostosuj zabiegi kosmetyczne

Wraz z wiekiem zmienia się również skład naszej skóry oraz jej reagowanie na kosmetyki, dlatego koniecznie po skończeniu 25 lat musisz zmienić i odpowiednio dostosować zarówno kosmetyki, jak i zabiegi, którym się poddajesz.

14 sprawdzonych sposobów na piękną cerę

Przeterminowane kosmetyki

Nigdy nie używaj przeterminowanych kosmetyków, ponieważ po konkretnym czasie mogą zmieniać swoje właściwości – mogą nawet szkodzić.

Pij wodę

Najlepszą ilością wody, jaką powinniśmy przyjmować codziennie jest 1,5 do 2 litrów. Dobrze jest wyrobić w sobie ten nawyk.

Masaż twarzy

Ten tani zabieg służy zamykaniu porów skóry i dodawaniu jej efektu świeżości. Do tego rodzaju domowego ”liftingu” dobrze sprawdzi się kostka lodu.

Ważne nawilżanie

Koniecznie przed pójściem spać pamiętaj, aby odpowiednio nawilżyć skórę, dzięki temu będzie piękniejsza. Warto w tym wypadku postawić na jeden, droższy, ale dobry krem.

Uprawiaj sport

Koniecznie się ruszaj, ponieważ aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na przyspieszenie akcji serca i pobudzenie krążenia krwi, a to zapewnia nam jędrną, młodzieńczą skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here