Usługi serwisowe w ASO dla starszych modeli Renault

W świadomości wielu kierowców usługi świadczone przez autoryzowane stacje obsługi skierowane są przede wszystkim do właścicieli kilkuletnich pojazdów, zwłaszcza objętych ochroną gwarancyjną. Owszem, sporo w tym prawdy, jednak dziś coraz częściej do ASO przyjeżdżają właściciele nieco starszych samochodów, nawet jeżeli niezależnie warsztaty kuszą niższymi cenami robocizny. Dlaczego więc warto wybrać autoryzowany serwis Renault, będąc właścicielem poprzedniej generacji Clio, Espace czy Megane?

Przewaga technologiczna

Coraz wyższe wymagania związane z wyśrubowanymi norami bezpieczeństwa i środowiskowymi sprawiają, że nawet kilkunastoletnie auta są skomplikowane w obsłudze. Wielu usterek i niedomagań nie da się usunąć bez odpowiedniego oprogramowania. Mało który niezależny warsztat może sobie pozwolić na jego kupna. Natomiast ASO Renault Dyszkiewicz poniekąd jest zobligowane do jego zakupu. Brak odpowiedniego zaplecza grozi utratą autoryzacji. Ponadto mechanicy pracujący w ASO muszą uczestniczyć w szkoleniach, co przekłada się na jakość usług. A to nie wszystko.

Mniejsza utrata wartości

Ogromna liczna samochodów używanych na rynku sprawia, że sprzedaż pojazdu po kilku latach eksploatacji nie należy do łatwych zadań. W teorii można mocno obniżyć cenę, ale to też nie zapewni sukcesu. Nabywcy bowiem są wyczuleni na tańsze oferty, nie dowierzając tzw. okazjom. Sposobem na szybką sprzedaż w dobrej cenie, ponadprzeciętnej dla modelu, rocznika czy wersji silnikowej i wyposażeniowej, jest historia serwisowa. Pieczątki z polskiego ASO potwierdzające okresowe przeglądy czy naprawy wzbudzają zaufanie. Świadczą też o większej dbałości właściciela. Warto wspomnieć o haczyku związanym z ochroną antykorozyjną. W Renault wynosi ona 12 lat (bez limitu kilometrów). Ale aby z niej skorzystać w razie ewentualnych problemów z rdzą, należy regularnie serwisować auto, zgodnie z ogólnymi warunkami gwarancji na nadwozie. Najlepiej robić to w ASO.

Tańsze części wysokiej jakości

Autoryzowany serwis samochodów Renault oferuje nie tylko części z logo producenta. Specjalnie z myślą o właścicielach starszych modeli powstała linia podzespołów Motrio. W gamie są między innymi: filtry, elementy układu chłodzenia, elementy wydechu, podzespoły układu zapłonowego, światła, hamulce czy płyny eksploatacyjne (także oleje). Kolejnym sposobem na tańsze serwisowanie w ASO jest możliwość oddania części do regeneracji. To kolejny powód, żeby wybrać renomowany serwis mechaniczny, spełniający najwyższe standardy Renault.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here