Wybaczenie zdrady

Czy można wybaczyć zdradę?

Możliwość przebaczania i odpuszczania przeszłych krzywd jest kluczowym narzędziem relacji małżeńskich. Ponadto możliwość wybaczania jest sposobem na utrzymanie zdrowia zarówno emocjonalnego, jak i fizycznego. W rzeczywistości, przebaczanie może być jednym z najważniejszych sposobów na utrzymanie silnego małżeństwa.

Zdrowe aspekty wybaczania

Jeśli trzymasz się starych krzywd, rozczarowań, drobnych przykrości, zdrady, niewrażliwości i gniewu, marnujesz zarówno swój czas, jak i energię. Pielęgnowanie postrzeganej krzywdy może ostatecznie przekształcić ją w coś więcej – nienawiść i skrajną gorycz.
Brak przebaczenia może cię zniszczyć. Ponadto bycie bezlitosnym nie jest dobre dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego.

Jak przebaczyć partnerowi, który cię skrzywdził?

*Podejmij świadomą decyzję o wybaczeniu małżonkowi.
*Kiedy obrazy zdrady lub zranienia pojawiają się w twoim umyśle, pomyśl o uspakajającym miejscu lub zrób coś, co odciągnie od tego myśli.
*Nie wypominaj błędu małżonka w późniejszym terminie. Nie używaj go również jako paliwa w kłótni.
*Nie szukaj zemsty ani odpłaty. Próba wyrównania tylko zwiększy ból.
*Pamiętaj, że przebaczenie nie oznacza, że ​​godzisz się na bolesne zachowanie małżonka.
*Bądź cierpliwy wobec siebie.
*Jeśli nadal nie będziesz w stanie przebaczyć, lub będziesz się zastanawiać nad zdradą to poszukaj profesjonalnej porady u psychologa.

Jak poprosić o przebaczenie, gdy zranisz swojego partnera?

*Pokaż skruchę i przeproś za ból, który spowodowałeś.
*Bądź gotów podjąć zobowiązanie, że to się nigdy nie powtórzy.
*Akceptuj konsekwencje jakie wyrządziłeś.
*Bądź otwarty na naprawę.
*Bądź cierpliwy ze swoim współmałżonkiem. Możliwość wybaczenia często wymaga czasu. Nie należy lekceważyć poczucia zdrady współmałżonka, mówiąc małżonkowi, aby „przeszedł przez to”.

Małżeństwo potrzebuje przebaczenia

Małżeństwo, podobnie jak inne bliskie związki, potrzebuje przebaczenia, aby się rozwijać. Pamiętaj, że każdy popełnia błędy. Wszyscy mamy złe lub zrzędliwe dni. Wiele osób mówi rzeczy, które nie mają znaczenia. Każdy musi wybaczyć i otrzymać przebaczenie. Jest to szczególnie ważne, gdy osoba, która cię skrzywdziła, próbuje naprawić i poprosić o przebaczenie.

Żaden związek, zwłaszcza związek małżeński, nie może być utrzymany przez dłuższy czas bez przebaczenia. Choć może się okazać, że trudno jest wybaczyć, to jest to niezbędne w małżeństwie.

http://www.innowacjaiwiedza.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here