zdrowa dieta - jakie są koszty?

Zdrowa, zbilansowana dieta zazwyczaj kojarzy nam się z dużym wydatkiem. Coś w tym jest, ale to nie znaczy, że nie jesteśmy w stanie zmienić swojego sposobu żywienia na zdrowy, tańszym kosztem. Jak to zrobić? Poniżej zostały opisane proste i sprawdzone metody!

Lista zakupów to podstawa!

Gdy wybieramy się na zakupy bardzo ważne jest, żeby się odpowiednio do nich przygotować. W jaki sposób? Kluczowe jest sporządzenie listy zakupów, na której będą się znajdować niezbędne i przemyślane produkty. Warto również zajrzeć do lodówki i szafek, żeby nie zdublować produktów. Dzięki liście unikniemy bezmyślnego wydania pieniędzy.

Unikajmy zakupów, gdy jesteśmy głodni

Każdy wypad do sklepu z pustym żołądkiem, w większości przypadków się źle kończy. Wtedy kupujemy nie tylko produkty, których nie potrzebujemy, ale też ich zbyt duże ilości. Poza tym, gdy jesteśmy głodni, to mamy zazwyczaj większą ochotę na słodycze, które są niezdrowe dla naszego organizmu.

Nie marnuj jedzenia

W obecnych czasach wiele osób marnuje jedzenie, jest to jeden z najczęściej popełnianych grzechów. Dlatego tak ważne jest kupowanie odpowiedniej ilości jedzenia, nie ma co robić zapasów. Musimy potrafić oszacować ile jedzenia jesteśmy w stanie spożyć przez określony czas. Pomocne może stać się planowanie posiłków na cały tydzień, dzięki temu udając się do sklepu wiemy dokładnie co kupić i w jakiej ilości. Dzięki temu nie marnujemy jedzenia i mamy każdego dnia zaplanowany jadłospis.

Mrożonki to dobry wybór

Mrożone produkty nie są poddawane żadnej obróbce, dlatego nie warto wierzyć w mity dotyczące ich gorszej wartości. Są one bardzo rozsądnym rozwiązanie, gdy żyjemy szybkim tempie. Nie mamy wtedy czasu, żeby codziennie przygotowywać nowy, świeży posiłek od podstaw. W takiej sytuacji mrożonka przychodzi z pomocą. Kolejną ich zaletą jest niższa cena, niż świeżych produktów.

Tańsze produkty nie zawsze są gorsze

To, że markowe, znaczy lepsze, tkwi w głowie każdego z nas. To nie zawsze jest zgodne z prawdą. Kupując tańszą markę, oszczędzasz pieniądze. Nie zawsze te drogie marki mają takie rewelacyjne składy. Jeżeli nam nie wierzysz, to porównaj pierwsze z brzegu produkty. Nie patrz, na to, jak wygląda dany produkt, ale jaki ma skład. Zawsze wybieraj te produkty, które są zdrowsze. W dłuższej perspektywie czasu i tak na tym oszczędzisz.

Stosuj proste i tanie przepisy

Obecnie jest wiele źródeł u których możemy szukać bardzo ciekawy przepisów kulinarnych. Dzięki stosowaniu się do nich wiemy jakich konkretnych produktów użyjemy do przygotowania dania i ile nas to wyniesie. Wtedy łatwiej nam będzie zaplanować tygodniowy budżet.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-jesc-zdrowo-i-tanio/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here