Jeszcze nie tak dawno największe triumfy na rynku dietetyki święciła dieta Dukana. Korzystali z niej niemal wszyscy: od gwiazd kina i piosenki, po polityków i zwykłych obywateli. Dieta przynosiła rzeczywiście fenomenalne efekty, niestety, jednak raban podnieśli lekarze, których zdaniem dieta przesadnie obciążała nerki oraz wątrobę, a tym samym mogła przyczynić się do niekorzystnych zmian w organizmie.
Odpowiedzią na tę dietę miała być w swoim założeniu Dieta OXY. W swej podstawowej wersji składa się z trzech tygodniowych etapów, a w każdym z nich wykorzystuje się inne menu.
Pierwszy etap diety to tzw. Fat Burning. Komponując posiłki w tej fazie koncentrować powinniśmy się przede wszystkim na posiłkach bogatych w białko. Istotne jest jednak, by spożywać białko w określonych ilościach, bo jego nadmiar może być niebezpieczny dla zdrowia. To zresztą było główne zastrzeżenie podnoszone pod adresem wspomnianej wcześniej diety Dukana. W tej fazie diety efekty widoczne są praktycznie z dnia na dzień.
Etap drugi – STEP – ma za zadanie utrwalić i pogłębić uzyskane do tej pory efekty. Odbywa się to dzięki wprowadzeniu większej ilości białek roślinnych. Powinniśmy pomiędzy nimi a proteinami zwierzęcymi utrzymywać poziom 50:50.
Faza trzecia, ostatnia to stabilizacja, czyli BALANCE. Na tym etapie nie tracimy już kilogramów tak efektywnie jak wcześniej, nadal jednak waga powinna maleć. Najważniejsze w tym momencie jest zachowanie proporcji między węglowodanami, białkiem i tłuszczami tak, by – zgodnie z zaleceniami dietetyków – białko stanowiło 20% ogólnej wartości energetycznej diety.
Na każdym z etapów dodatkowo warto pić tzw. oxy shake, czyli szklankę kefiru zmiksowanego z 3 łyżkami suszonej żurawiny i 2 łyżkami otrąb pszennych. Działa on oczyszczająco na organizm oraz wspiera funkcjonowanie układu pokarmowego i moczowego.
Diety nie należy stosować dłużej niż 3 tygodnie, ale można ją powtarzać w kolejnych miesiącach, z wyłączeniem pierwszego etapu. Poza dietą warto korzystać z dobrodziejstw produktów pełnoziarnistych oraz chudego mięsa i ryb.
W zależności od stopnia nadwagi, osoby stosujące dietę OXY chudły od 4 do 8 kilogramów w ciągu 3 tygodni kuracji.

http://urodaporady.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here