Jak przechowywać zimowe rzeczy

Zawsze wraz z zakończeniem się sezonu jesienno-zimowego pojawia się ten sam dylemat dotyczący odpowiedniego przechowywania naszych ciepłych ubrań, które będą czekały na następny sezon pełen śniegu i świątecznych zabaw na świeżym powietrzu.

Odpowiednie zabezpieczenie naszej odzieży oraz właściwe jej przechowywanie zapewni nam znakomite rezultaty w postaci wciąż doskonale wyglądających, pachnących wciąż świeżością, a nie na przykład szafą, ubrań. Koniecznie musimy pamiętać także zabezpieczeniu ich przed różnego rodzaju insektami, takimi jak mole, dla których takie zimowe ubrania to prawdziwa gratka.

Koniec zimnego sezonu to również chwila, w której wymieniamy nasze kołdry czy poduszki na lżejsze i cieńsze.

Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych rad oraz sposobów na to, by nasze ubrania oraz pościel wciąż wyglądały jak nowe, również po przeleżeniu przez pół roku bez ich ruszania.

Przed latem – konieczna reperacja

Jeszcze zanim zaczniesz zastanawiać się nad sposobami ich przechowywania, wszystkie ubrania oraz pościele dokładnie wypierz, a także zreperuj wszystkie potargane miejsca, poprzyszywaj urwane guziki, zadbaj, aby ich stan przed schowaniem na pół roku był doskonały. Właśnie dlatego o wyciągnięciu ich po przerwie będą wyglądały jak nowe.

Przechowanie – gdzie i jak?

Największy problem, zwłaszcza w niewielkich metrażach mieszkań, mamy z największymi sztukami, a więc z dużymi, grubymi, puchowymi kurtkami, ze swetrami oraz z zimowymi kołdrami, które zabierają ogromną ilość miejsca.

Pierwszym patentem na ten problem będzie zastosowanie worków próżniowych, dzięki którym będą zajmowały nieco mniej miejsca. W ten sposób możemy również załatwić kwestię zimowych, ciepłych, długich płaszczy, jednak po zapakowaniu ich w worku lepiej nie wkładać ich na półki, lepiej będzie zawiesić je w szafie – i tak będą znajdowały zdecydowanie mniej miejsca.

Jak przechowywać zimowe rzeczy

W szafach warto również dodatkowo zawiesić czy wysypać kuki przeciwko molom, aby mieć pewność, że ubrania nie zostaną uszkodzone.

Punkt drugi – buty

Nie tylko nasze ubrania wymagają odpowiedniego potraktowania po całym trudnym sezonie. Odpowiedniej troski od nas będzie wymagać również całe nasze obuwie, jakie nam służyły przez ostatnie miesiące. Zanim schowamy na lato buty, musimy je dokładnie oczyścić ze wszystkich zabrudzeń oraz zaimpregnować odpowiednio do materiału, z jakiego są wykonane.

Możemy zadbać dokładnie o wszystko, również o nasze ukochane kozaki – aby się nie odkształciły, możemy do ich cholewek włożyć puste, plastikowe butelki. W ten sposób bez obaw zaczekają na nas do przyszłego roku.

Jeśli mamy możliwość, ponieważ na przykład w naszym domu mamy zagospodarowany właśnie na takie rzeczy strych, to świetna wiadomość. Zanim jednak wszystkie nasze ciepłe rzeczy wyniesiemy na strych i spakujemy do szafy, musimy pamiętać, aby całą szafę dokładnie umyć, powycierać wszystkie zakurzone wieszaki oraz półki, aby ubrania przechowywane były w odpowiednich warunkach. To również nam zapewni, że po skończeniu się lata będą wyglądały po prostu świetnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here