Prawidłowe usuwanie odcisków we Wrocławiu, czyli o zawodzie podologa

Odciski to problem, z którym zmaga się wiele osób. Szczególnie dotyczy to kobiet, które często zakładają buty na obcasie. Mogą one pojawiać się u osób, których praca wymaga intensywnego wysiłku fizycznego oraz sporej ilości chodzenia. Istnieje wiele środków dostępnych w aptekach, które pozwalają na usunięcie odcisków w domu, jednak są one najczęściej nieskuteczne. Dlatego z tym problemem najlepiej udać się do profesjonalnego gabinetu podologicznego.

Kim jest podolog?

Podolodzy to specjaliści zajmujący się kompleksowo leczeniem chorób stóp oraz stawu skokowo-goleniowego. Dzięki tak wąskiej specjalizacji są w stanie pomóc w każdym przypadku zmian skóry stopy. Powstaje coraz więcej gabinetów podologicznych, warto jednak udać się do renomowanego specjalisty, na przykład do Dolnośląskiego Centrum Zdrowej Stopy.

Jak podolodzy usuwają odciski?

W gabinecie podologicznym odciski są usuwane za pomocą specjalnego dłuta podologicznego, skalpelu oraz frezarki. Narzędzia te są sterylizowane w autoklawie, przez co zabiegi są utrzymane w wysokich, medycznych standardach. Pacjenci często obawiają się bólu, który miałby towarzyszyć podczas zabiegu. To nieprawda. Podolog usuwa odciski zupełnie bezboleśnie, gdyż wycina tylko martwy, zmieniony chorobowo naskórek. Po wszystkim zostaje jedynie mała dziurka, na którą jest zakładany specjalny opatrunek przyspieszający gojenie. Tak właśnie wygląda usuwanie odcisków we Wrocławiu, w gabinecie DCZS.

Odcisk czy brodawka – po czym rozpoznać?

Brodawki wirusowe, zwane również kurzajkami, to bardzo podobne zmiany skóry. Nie są one jednak wywołane ciągłym i punktowym uciskiem, tak jak w przypadku odcisków. Powoduje je wirus brodawczaka ludzkiego HPV, który atakuje komórki naskórka tworząc podobną, twardą i okrągłą zmianę. Wiele osób próbuje na własną rękę pozbyć się problemu, co może mieć nieprzyjemne konsekwencje. Jeśli potraktujemy brodawkę środkiem na odciski, może dojść do rozsiania się zmiany wirusowej. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalisty podologa zajmującego się usuwaniem odcisków we Wrocławiu.

Jak unikać powstawania odcisków?

Podstawą są wygodne i dobrze dopasowane buty. Należy unikać częstego chodzenia w butach na obcasach, które układają stopę w sposób nienaturalny anatomicznie. Odciski mogą być także skutkiem wadliwego układu kostnego stopy. W takim wypadku należy udać się do podologa. Regularne wizyty w gabinecie podologicznym diametralnie zmniejszą ryzyko powstawania odcisków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here